هیچ شنیده اید: کدخدای دهی که مرغابی ُبوَد؛ بر سر آن ده رسوایی بُوَد!! مصداق این مَثَل گفته های زیر می باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: روال خلوت کردن فروشگاه‌ها و خیابان‌ها و جاده‌ها با تصمیم ملی که اتخاذ می‌شود در 24 ساعت آینده سازماندهی خواهد شد.» تابناک 23/12/98

بعد از انقلاب رسم و شیوه اطلاع رسانی با ابهام و ایهام و در پرده سخن گفتن به عادت مذمومی بدل شده است. هم چنان مردم را بدین سبک و سیاق نامحرم بدانند؛ هنوز به روش ادامه می دهند. از شیوه اطلاع رسانی درباره بنزین گرفته تا روش مقابله با ویروس کرونا که پیامدهای ناگواری در پی داشته و خواهد داشت.

با ایشان ابراز سخنان فوق که دوپهلو ونارسا بود. موجب این هیجان و هراس و هشدار در جامعه شد؛ که ای مردم چه نشسته اید؛ از دو روز دیگر تهران قرنطینه خواهد شد.  با این هشدارها که بر پایه سخنان بی تدبیرانه و دور از عقل و منطق ی و اجتماعی و . ایشان انعکاس یافت. باعث هجوم بی سابقه مردم به فروشگاه های مختلف کالا ها و مایحتاج شد. امری که به تشدید و گسترش ویروس کرونا می انجامد!!

علت و سبب اصلی آن هم این است که راه حاکمیت از راه مردم جداست. میان حکومت و مردم روز به روز شکاف بی اعتمادی و بی اطمینانی گسترده تر می شود. مردم برای حکومت نامحرمانی بیش نیستند. نه آن چه که ادعا می کنند: مردم ولی نعمتان ما هستند!! شعاری پوچ و بی محتوا! به خود نیست که گفته اند:

                     تا مرد سخن نگفته باشد            عیب و هنرش نهفته باشد.

                                                                                     شاد زی 24/12/98

... بر سر آن ده رسوایی بُوَد!!

از ماست که برماست!!

نوروزنامه

مردم ,بی ,سخن ,روز ,هم ,راه ,و بی ,شیوه اطلاع ,ویروس کرونا ,مرد سخن ,خواهد شد ,شیوه اطلاع رسانی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سرزمین خنده آلیس در سرزمین عجایب کبوتر ایرانی‌ در کانادا درج آگهی شما در 120 سایت تجاری | تبلیغات | بازاریابی sorur درمان چاقی و لاغری باغ وحش دبی ( Dubai Zoo ) Shannon تیم پرواز میم برند وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی | یونس صادقی